Producent urządzeń lutowniczych od 1990 roku:

Zakład Produkcyjno-Handlowy Witold Pulik
51-215 Wrocław ul.Paryska 10
mapka tel.: 501801602  e-mail: info@pul.com.pl
   

Strona Główna

O Firmie

Lutownice
dużej mocy - oferta:

Użytkowanie

Dystrybucja

Przecinarki
styropianu

Samodzielna
ramka

Na stelażu
dwustronnym

Gilotyna

Dopasowana

Przecinarki
butelek PET

Automatyka
przemysłowa

Linki

Wszystkie przecinarki styropianu objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta

URZĄDZENIA DO TERMICZNEGO PRZECINANIA STYROPIANU / STYRODURU
Przeznaczenie
Urządzenie do termicznego cięcia styropianu umożliwia, w zależności od wykonania, cięcie proste, pod kątem, żłobienie a także po łuku na długości od 5cm do 120cm. Termiczne cięcie styropianu pozwala na kształtowanie styropianu bez kruszenia i pyłu.

Termiczne przecinarki do styropianu znajdują zastosowanie
w budownictwie i przemyśle jachtowym, w teatrze i stoczni, w modelarstwie i pracowni artysty. Termiczne ciecie zapewnia czystą, wygodną i dość szybką pracę.

Głównym składnikiem przecinarek jest transformator i zasilany z niego drut grzejny, który po nagrzaniu umożliwia cięcie lub żłobienie styropianu. Uzupełniającymi elementami ułatwiającymi obsługę mogą być: regulator mocy umożliwiający płynną lub skokową regulację szybkości grzania, stelaż prowadzący ramkę, korektor kształtu cięcia, wyłącznik zasilania, przycisk załączający grzałkę, lampka sygnalizująca przyłączenie do zasilania z sieci ~230V. Zazwyczaj nagrzewanie załączane jest przyciskiem na uchwycie do cięcia. Załączanie nagrzewania również może być realizowane przyciskiem nożnym lub z dowolnego, zewnętrznego układu sterowania. Urządzenie może być, wg potrzeby, wyposażone tylko w aplikator do cięcia prostego lub dodatkowe wg potrzeb.
Dostępne przecinarki styropianu:
1.  Samodzielna swobodna ramka z lekkim zasilaczem jest lekkim (tylko 1,35kg), uniwersalnym i wygodnym narzędziem do cięcia styropianu z prowadzeniem całkowicie ręcznym lub z wykorzystaniem przygodnych płaszczyzn i krawędzi. Samodzielna przecinarka to ramka z zasilaczem i drutem grzejnym o aktywnej długości ok. 55cm, który po nagrzaniu umożliwia cięcie spłyt styropianowych 100x50cm do grubości 25cm praktycznie w każdą stronę. Istotnymi składnikami instalacji elektrycznej jest zasilacz, przewód zasilający ~230V, przewody zasilania grzałki (ok. ~12V; 50Hz) oraz przycisk ręczny załączający nagrzewanie drutu tnącego.
Cena brutto 500,-zł  - dostępna w 24h - koszt przesyłki gratis. 
2.  Przecinarka styropianu z dwustronnym  stelażem jest zgrabnym, lekkim (tylko 3,75kg), uniwersalnym i wygodnym narzędziem do cięcia styropianu. Przecinarka styropianu w formie ramki 55cm na dwustronnym stelażu z lekkim zasilaczem umożliwia wszechstronne cięcie typowych płyt styropianu (50cmx100cm) do grubości 20cm. Stelaż w pozycji podstawowej - cięcie prostopadłe i pod kątem.  Na odwróconym stelażu – cięcie swobodnie zmniejszające szerokość i grubość płyty styropianowej. Ramka ma obustronne blokady położenia w pozycji podstawowej i odwróconej.
Cena brutto 750,-zł - wykonanie na zamówienie
3.  Przecinarka styropianu z ramką 118cm o głębokości ok.35cm w postaci gilotyny na stelażu z regulacją kąta cięcia oraz skosów do ok.6%. Przecinarka na stelażu umożliwia precyzyjne cięcia styropianu prostopadle i pod dowolnym kątem. Wyposażona jest w ramkę 118x35cm umieszczoną w prowadnicach z możliwością regulacji kąta ich pochylenia. Instalacja elektryczna to zasilacz, grzałki oraz wygodny przycisk nożny załączający nagrzewanie drutu tnącego. Masa ok.6,2kg.
Cena brutto 990,-zł - wykonanie na zamówienie
4.  Przecinarka styropianu najwygodniejsza czyli wymyślona i zaproponowana oraz wykonana tylko dla Was, dokładnie wg Waszych indywidualnych potrzeb. Może to być wykonanie np.: z płynną regulacją prądu grzania, z możliwością skrócenia aktywnej części drutu grzejnego, z aplikatorem do żłobienia, ze żłobieniem (wycinaniem) po małym lub dużym i b.dużym łuku, z korektorami kształtu cięcia itp, itd przystosowana do Państwa indywidualnych potrzeb.
Cena brutto już od 1190,-zł - do uzgodnienia
 Użytkowanie
Aby uruchomić przecinarkę
należy włożyć wtyczkę zasilającą do gniazda sieciowego. Wybrać odpowiedni aplikator oraz ustalić parametry jego pracy.
Praca - cięcie styropianu
1. ustawić i unieruchomić styropian na stanowisku do cięcia
2. załączyć grzałkę wyłącznikiem chwilowym
3. po ok.5-10 sekundach (tj. po wstępnym nagrzaniu grzałki) przesuwać równomiernie nagrzany drut grzejny (lub styropian) po zamierzonej linii cięcia.
   UWAGA: - podczas cięcia styropian odbiera ciepło z grzałki, więc należy dostosować prędkość cięcia tak, by grzałka nadążała topić styropian
4. po zakończonym cięciu wyłączyć grzałkę tj. zwolnić przycisk
5. po całkowitym zakończeniu pracy wyjąć wtyczkę zasilającą urządzenie z sieci.

ŠiSka2002

ZPH PUL UTL

Zakład i Punkt Sprzedaży czynny od poniedziałku do piątku,
od godz. 9.00 do 18.00 - tel.: 501801602