Producent urządzeń lutowniczych od 1990 roku:

Zakład Produkcyjno-Handlowy Witold Pulik
51-215 Wrocław ul.Paryska 10
mapka tel.: 501801602  e-mail: info@pul.com.pl
   

Strona Główna

O Firmie

Lutownice
dużej mocy - oferta:

Użytkowanie

Dystrybucja

Przecinarki
styropianu

Samodzielna
ramka

Na stelażu
dwustronnym

Gilotyna

Dopasowana

Przecinarki
butelek PET

Automatyka
przemysłowa

Linki

Wszystkie przecinarki styropianu objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta

URZĄDZENIA DO TERMICZNEGO PRZECINANIA STYROPIANU / STYRODURU
Przeznaczenie
Urządzenie do termicznego cięcia styropianu umożliwia, w zależności od wykonania, cięcie proste, pod kątem, żłobienie a także po łuku na długości od 5cm do 120cm. Termiczne cięcie styropianu pozwala na kształtowanie styropianu bez kruszenia i pyłu.

Termiczne przecinarki do styropianu znajdują zastosowanie
w budownictwie i przemyśle jachtowym, w teatrze i stoczni, w modelarstwie i pracowni artysty. Termiczne ciecie zapewnia czystą, wygodną i dość szybką pracę.

Głównym składnikiem przecinarek jest transformator i zasilany z niego drut grzejny, który po nagrzaniu umożliwia cięcie lub żłobienie styropianu. Uzupełniającymi elementami ułatwiającymi obsługę mogą być: regulator mocy umożliwiający płynną lub skokową regulację szybkości grzania, stelaż prowadzący ramkę, korektor kształtu cięcia, wyłącznik zasilania, przycisk załączający grzałkę, lampka sygnalizująca przyłączenie do zasilania z sieci ~230V. Zazwyczaj nagrzewanie załączane jest przyciskiem na uchwycie do cięcia. Załączanie nagrzewania również może być realizowane przyciskiem nożnym lub z dowolnego, zewnętrznego układu sterowania. Urządzenie może być, wg potrzeby, wyposażone tylko w aplikator do cięcia prostego lub dodatkowe wg potrzeb.
Przecinarki styropianu aktualnie dostępne:
1.  Samodzielna swobodna ramka z lekkim zasilaczem jest lekkim (tylko 1,35kg), uniwersalnym i wygodnym narzędziem do cięcia styropianu z prowadzeniem całkowicie ręcznym lub z wykorzystaniem przygodnych płaszczyzn i krawędzi. Samodzielna przecinarka to ramka z zasilaczem i drutem grzejnym o aktywnej długości ok. 55cm, który po nagrzaniu umożliwia cięcie spłyt styropianowych 100x50cm do grubości 25cm praktycznie w każdą stronę. Istotnymi składnikami instalacji elektrycznej jest zasilacz, przewód zasilający ~230V, przewody zasilania grzałki (ok. ~12V; 50Hz) oraz przycisk ręczny załączający nagrzewanie drutu tnącego.
Gwarancja roczna, znak CE, faktura VAT, zapas drutu grzejnego.
Cena brutto 500,-zł  - koszt przesyłki gratis. 
2.  Przecinarka styropianu z dwustronnym  stelażem jest zgrabnym, lekkim (tylko 3,75kg), uniwersalnym i wygodnym narzędziem do cięcia styropianu. Przecinarka styropianu w formie ramki 55cm na dwustronnym stelażu z lekkim zasilaczem umożliwia wszechstronne cięcie typowych płyt styropianu (50cmx100cm) do grubości 20cm. Stelaż w pozycji podstawowej - cięcie prostopadłe i pod kątem.  Na odwróconym stelażu – cięcie swobodnie zmniejszające szerokość i grubość płyty styropianowej. Ramka ma obustronne blokady położenia w pozycji podstawowej i odwróconej.
Gwarancja roczna, znak CE, faktura VAT, zapas drutu grzejnego.
Cena brutto 750,-zł - koszt przesyłki gratis. 
3.  Przecinarka styropianu z ramką 118cm o głębokości ok.35cm w postaci gilotyny na stelażu z regulacją kąta cięcia oraz skosów do ok.6%. Przecinarka na stelażu umożliwia precyzyjne cięcia styropianu prostopadle i pod dowolnym kątem. Wyposażona jest w ramkę 118x35cm umieszczoną w prowadnicach z możliwością regulacji kąta ich pochylenia. Instalacja elektryczna to zasilacz, grzałki oraz wygodny przycisk nożny załączający nagrzewanie drutu tnącego. Masa ok.6,2kg. Gwarancja roczna, znak CE, faktura VAT, zapas drutu grzejnego.
Cena brutto 990,-zł - wykonywana na zamówienie
4.  Przecinarka styropianu najwygodniejsza czyli wymyślona i zaproponowana oraz wykonana tylko dla Was, dokładnie wg Waszych indywidualnych potrzeb. Może to być wykonanie np.: z płynną regulacją prądu grzania, z możliwością skrócenia aktywnej części drutu grzejnego, z aplikatorem do żłobienia, ze żłobieniem (wycinaniem) po małym lub dużym i b.dużym łuku, z korektorami kształtu cięcia itp, itd przystosowana do Państwa indywidualnych potrzeb.
Gwarancja roczna, znak CE, faktura VAT, zapas drutu grzejnego.
Cena brutto już od 1190,-zł - wykonywana na zamówienie po zgodnieniu
 Użytkowanie
Aby uruchomić przecinarkę
należy włożyć wtyczkę zasilającą do gniazda sieciowego. Wybrać odpowiedni aplikator oraz ustalić parametry jego pracy.
Praca - cięcie styropianu
1. ustawić i unieruchomić styropian na stanowisku do cięcia
2. załączyć grzałkę wyłącznikiem chwilowym
3. po ok.5-10 sekundach (tj. po wstępnym nagrzaniu grzałki) przesuwać równomiernie nagrzany drut grzejny (lub styropian) po zamierzonej linii cięcia.
   UWAGA: - podczas cięcia styropian odbiera ciepło z grzałki, więc należy dostosować prędkość cięcia tak, by grzałka nadążała topić styropian
4. po zakończonym cięciu wyłączyć grzałkę tj. zwolnić przycisk
5. po całkowitym zakończeniu pracy wyjąć wtyczkę zasilającą urządzenie z sieci.

ŠiSka2002

ZPH PUL UTL

Zakład i Punkt Sprzedaży czynny od poniedziałku do piątku,
od godz. 9.00 do 18.00 - tel.: 501801602